![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12261030
*
nr 1226 1030
Skulptur
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Följerätt
Utrop:
12.000 kr
Såld:
24.000 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 15:33:52
1
5.000 kr
5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
9/10 15:34:39
1
5.400 kr
5.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 19:59:07
2
6.200 kr
6.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 20:00:21
2
8.200 kr
18/10 15:52:29
3
ledande budet*
18/10 16:04:15
3
justering av budtak
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:29
-
5297 Ikon
Sven Bertil Svensson, pannå, 32x25, oramad
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:20
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:22
-
2131 Skulptur
Getthen Holm (1946-2015), Sverige. BÃ¥t, Keramik, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
-
5208 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:07
*
Skulptur
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
nr 1226 1030
Skulptur
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 12.000 kr |
Såld: | 24.000 kr |
Sista tid för bud online: |
torsdag 18 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 15:33:52 | 1 | 5.000 kr |
5.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
9/10 15:34:39 | 1 | 5.400 kr |
5.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
17/10 19:59:07 | 2 | 6.200 kr |
6.400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
17/10 20:00:21 | 2 | 8.200 kr |
18/10 15:52:29 | 3 | ledande budet* |
18/10 16:04:15 | 3 | justering av budtak |
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...![](/tema/themes/{45DEF797-F7C7-4C3B-B8F0-978C693512E3}_183x97.jpg)
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:29 -
5297 Ikon
Sven Bertil Svensson, pannå, 32x25, oramad
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:20 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:22 -
2131 Skulptur
Getthen Holm (1946-2015), Sverige. BÃ¥t, Keramik, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09 -
5208 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:07